Масовий спам хакерів з Фейсбуку на пошту

Массовый спам хакеров с Фейсбука на почту

Зломи акаунтів стали серйозною проблемою. З нею стикаються звичайні користувачі і навіть професіонали. Як зрозуміти, що вас намагаються зламати? Алгоритм дій шахраїв стандартний:

  • На телефон телефону телефонує невідомий абонент і пропонує консультацію.

Має насторожити, якщо: людина не попереджає на початку розмови про запис дзвінка. Іноді абонент активно виправдовується, прагнучи переконати у своїй справжності. У процесі розмови шахрай намагається ознайомити з фейковою статтею і списком офіційних доменів.

  • На пошту приходить лист від підтримки з повідомленням про блокування акаунта.

Після переходу за посиланням шахраї парсять дані користувача й успішно зламують обліковий запис.
Така подія — серйозна неприємність для будь-якого користувача, а якщо йдеться про рекламний кабінет, це може виявитися катастрофою. Звідси ключовий висновок: якщо потрібно замовити послуги таргетованої реклами, слід обирати надійне агентство. У таких компаніях з належною увагою ставляться до безпеки, бо цінують свою репутацію і розуміють відповідальність перед клієнтами. Оптимально навчитися унеможливлювати ризики злому — чим небезпечні такі події та як їх уникнути, розберемося в цьому матеріалі.

Зламування облікового запису шахраями — у чому небезпека ситуації

Шахраї давно використовують злом, щоб отримати доступ до приватної, комерційної інформації, а потім шантажувати користувача чи випрошувати гроші від його імені. Особливо великі ризики для фахівців, які займаються онлайн просуванням, таргетованою рекламою, адже від безпеки їхніх кабінетів залежить стабільність роботи клієнтських ресурсів та збереження фінансів. Неприємність у вигляді злому зазвичай виглядає як послідовність негативних подій:

  • на пошті з’являється повідомлення про змінений логін на новому пристрої;
  • втрачається доступ до особистих/робочих сторінок;
  • шахрай отримує контроль над бізнес-менеджером та рекламними акаунтами;
  • зломщик запускає рекламу, використовуючи прив’язані карти спеціаліста та клієнтів.

Відбувається списання сум з рекламних рахунків і навіть виникнення заборгованостей із повним блокуванням кабінету. Потрібно вміти себе захищати — розуміти, як працюють шахраї, що робити до і після злому, якщо не вдалося уникнути неприємностей.

Злом акаунта шахраями - у чому небезпека ситуації

Як хакери зламують акаунти: технічні моменти

Точно дізнатися, як шахраї зламують акаунти, не вийде — це відомо тільки їм. Однак у фахівців є припущення щодо цього, від них і відштовхуватимемося:

  • Передача даних третім особам. Така поведінка — відверта недбалість, а якщо фахівець дозволяє собі подібні дії, має виникнути питання про його професіоналізм.
  • Повідомлення «Ваш обліковий запис буде деактивовано протягом 12 годин». Хакери формують повідомлення від «підтримки» Facebook або Instagram із пропозицією перейти на вказаний сайт, щоб пройти верифікацію. Виглядає реалістично, текст складений грамотно, надходить у особисті повідомлення або на електронну пошту.
  • Реєстрація через логін Facebook/Instagram на сторонніх ресурсах. Не можна використовувати такий метод для ненадійних та фішингових сайтів.

Грамотний захист від злому: необхідні дії 

Завжди набагато простіше запобігти проблемі, ніж усувати наслідки, яких вона завдала. Переносячи це правило в площину захисту особистих і робочих акаунтів, необхідно аналізувати ситуацію перед здійсненням дії, вживати запобіжних заходів:

  • Встановлювати двофакторну автентифікацію завжди і скрізь.
  • Не вестися на повідомлення від служби підтримки — нічого не натискати, нікуди не переходити, просто ігнорувати.
  • Уважно дивитися на посилання, за якими пропонується перехід. Шахраї розраховують на ефект несподіванки, паніку чи банальну неуважність. Зазвичай їх посилання – це щось на зразок face-book.com або facebooksupport-official.com.
  • Зберігати резервні доступи — до рекламних облікових записів та бізнес-менеджерів, тому що з їх допомогою вдасться відреагувати у разі злому основного.
  • Використовувати окремий гаманець для оплати реклами — спеціальну картку без кредитного ліміту, віртуальні платформи для фінансових операцій.

Окремим пунктом можна було б вписати використання складних паролів і, звичайно, виключення ситуацій, коли він один для різних ресурсів. Однак це універсальне правило для будь-яких акаунтів. Не варто забувати і про регулярне оновлення пароля. 

Грамотний захист від злому: необхідні дії

Усуваємо наслідки злому облікового запису: ключові моменти

Якщо неприємність таки сталася, панікувати чи засмучуватися точно не потрібно. Від швидкості реакції та правильності дій залежить масштаб негативних наслідків:

  • заблокуйте підв’язані карти — шахрай не зможе використати ваші гроші;
  • відновіть доступ до акаунта — використовуйте стандартні дії, за потреби підключіть службу підтримки;
  • перевірте можливість активності на інших ресурсах — шахраї можуть зробити злом одночасно на Facebook, в Instagram та інші;
  • передайте дані на підтримку — фахівці нададуть допомогу у списанні заборгованості, поверненні коштів, розблокуванні кабінетів. 

Здійснюючи необхідні дії, робіть правильні висновки та акцент на тому, як запобігти подібним ситуаціям. 

Безпечний таргет із професіоналами

Замовляючи послуги зі створення сайту, просування ресурсу, таргетингу, брендингу, обирайте партнерські відносини з надійними агентствами. Команда досвідчених фахівців DigitalArt запропонує унікальні рішення для вашого бізнесу за умов максимальної ефективності та безпеки. Результатом аналізу ринку стане вибір послуг для вашого успіху!

Схожi новини

Маєте завдання?

Давайте обговоримо його